YURT DIŞI TURLAR - BÜYÜK BALKAN TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet FİYAT : 450 EURO     Tur Tarihi : 04 07 2020   

BALKAN TURU

(7 GECE 8 GÜN)

450

SELANİK-FİLİBE-SOFYA-NİŞ-BELGRAD-SARAYBOSNA-KONJİC-JABLANİCA-BLAGAY-MOSTAR-POÇİTEL-TREBİNJE-DUBROVNİK-KOTOR-BUDVA-İŞKODRA-TİRAN-ELBASAN-OHRİD-TETOVA-ÜSKÜP

 

 

TARİHLER : 04/07/2020

 

OTOBÜS İLE BÜYÜK BALKAN TURU

Dubrovnik, Mostar; Balkanların görkemli başkenti Saraybosna; 2019 Avrupa Kültür Başkenti Filibe; Gelişen ama eskimeyen yüzüyle Sofya; Büyük komutanların ayak izlerini taşıyan Selanik; Makedonya’nın zarif kenti Üsküp; Sırp diyarının başkenti Belgrad; Adriyatik’in en güzel sahil şeridine ve kültür mozaiğine sahip Hırvatistan; Eski Kent (Stari Grad) ve Ohri Gölü; Adriyatik kıyısında eşsiz doğası ile Karadağ; Osmanlı’nın Balkanlardaki son noktası İşkodra; Yılın nerdeyse her günü için bir klise inşa edilmiş Ohrid; Anadolu’daki tarihi dokuyu yaşatan Makedonya kentleri: Üsküp, Tetova(Kalkandelen) ve çok daha fazlası, nefes kesen manzaraları, Rumeli ve Balkan ezgileriyle dolu bir Balkan Turu.

 

1.GÜN – Sakarya-Kavala-Selanik-Bitola(Manastır)-Resne-Ohrid

 

Belirtilen saatte belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Kavala ' ya hareket ediyoruz. Kavaldaki kahvaltı molasından sonra panoramik şehir turunda Kavala’yı görüyor ve Selanik yolcuğuna başlıyoruz. Selanik’e varışımız ile panoramik şehir turunda: Kordon, Beyan Kule Döner Kule, Yunanistan’ın en büyük katedralı olan Aya Dimitros katedralıni görüyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal’in evini ziyaretimizin ardından Bitola’ya hareket ediyoruz. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da Atatürk’ün mezun olduğu askeri idadi binasını ziyaret ettikten sonra Resneli Niyazin’in memleketi olan Resnedeki köşkünü fotoğrafladıktan sonra Balkanların en önemli noktalarından biri olan Ohri’ye varıyoruz. Balkanların incisi Ohri’de konaklama.

 

2. GÜN – Ohrid –Tetova(Kalkandelen) – Üsküp

 

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid şehrinde Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Cami, Pir Mehmet Hayati Cami ve tekkesi ile bedesten, Aya Dimitri Kilisesi vb. eserlerin ardından özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turun ardından grubumuza özel Ohrid Tekne Turunu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde ülkenin üçüncü büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova(Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Cami ve imarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te; Eski Tren Garı, Teresa’nın Anıtı ve evi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kale surları Osmanlı döneminden kalma eski şehir, çarşı ve Osmanlının balkanlardaki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa Cami, Davut Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar anlatımları ile birlikte göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zamanın ardından buluşma ve konaklama Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli Makedon Gecesine katılabilirler. (40 €)

 

3. Gün – Üsküp – Prizren – İşkodra

 

Otelde alınan kahvaltının ardından Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukta Priştine’deki Sultan Murat Hüdavendigar türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varıyoruz. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turumuza başlıyoruz. Şadırvan Meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Cami, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergâhı gibi önemli noktaları panoramik olarak gördükten sonra öğlen yemeği için serbest zaman. Buluşma sonrasında Arnavutluk’un başkenti İşkodra’ya geçiyoruz. Konaklama Kuzey Arnavutluk'un en büyük şehri olan köklü bir kültüre ve tarihsel geçmişe sahip olan İşkodra’da.

 

4. Gün – İşkodra – Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje

 

Otelde alınan kahvaltının ardından Kotor Yolculuğumuz başlıyor. Güzergahımız üzerindeki muhteşem St. Stefan adasını ve Budvayı panoromik olarak tepeden görebileceğiniz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından cazibe merkezi Kotor körfezi ve şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından Stari Grad turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi’nin görülmesi ile otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından buluşma ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Dubrovnik turunu gerçekleştiriyoruz. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14.yy’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman alıyoruz. Buluşma sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama yine mükemmel bir nokta olan Trebinje bölgesinde.

 

5. Gün – Trebinje – Poçitel – Mostar – Saraybosna

 

Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerindeki Osmanlı Köyü Poçitel turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından devam eden yolculukla Mostar’a varıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan ve 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Mostar’ın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrasında hareket ederek, Neretva Nehri manzaraları eşliğinde ilerleyen yolculukla Saraybosna’ya varıyoruz. Varışımız ile kent turuna başlıyoruz. Osmanlı ve Avusturya – Macaristan dönemine ait izleri günümüze kadar korunmuş Başçarşıda; Sebil Çeşmesi, Gazi Hüsrev Bey külliyesi ve yapıları ve yapıları, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Saat Kulesi ve Bedesten dış mekan anlatımları ile devam eden turda Ferhadiye Caddesi üzerinde Saraybosna Gülleri, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu ve şehrin 2. Dünya Savaşı sonrası bağımsızlığını simgeleyen Sonsuzluk Ateşini görüyoruz. Pazara katliamının yaşandığı Markale pazarı ve Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olarak gösterilen Latin Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra çarşıda serbest zaman. Buluşma sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Avrupa’nın en önemli şehirlerinden biri olan Saraybosna’daki otelimizde.

 

6. Gün – Saraybosna – Belgrad

 

Otelde alınan kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Sınır geçişi ve ara molalarla devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda; Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan 3. Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş ve alış veriş molası sonrasında turumuzu noktalıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gündüzü gibi gecesi bir başka güzel Belgrad’daki otelimizde.


7. Gün – Belgrad – Sofya

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilindeki İvan Vazof Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı Cami’sini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Bulgaristan’ın göz bebeği Sofya’daki otelimizde.

 


8. Gün – Sofya – Plovdiv – İstanbul

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuk sonrasında 2019 Dünya Kültür Başkenti seçilen Plovdiv’e varıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği bir şehir olup; mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren bir kenttir. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Bir sonraki Pelerin Tur organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM
 • TÜM TRANSFERLER
 • 7 GECE KONAKLAMA
 • OHRİ TEKNE TURU
 • DUBROVNİK TURU
 • BLAGAY TURU
 • TÜRKÇE VE YEREL REHBERLİK
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT OTOPARK ÜCRETLERİ
 • KAPI ÜCRETLERİ
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • GÜMRÜK VERGİLERİ
 • SEYAHAT SİGORTASI

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 )
 • SHENGEN VİZESİ (140 €)
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

 

 

 

Bu sitede yer alan yazı ve program tamamen Pelerin Tur'a ait olup bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Ürünün tüm hakları saklıdır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanununca yasal işlem uygulanacaktır.

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 18 Mart 2019 |  6156 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN